Całkowite wycofanie usługi G Suite Free

wyłączenie od 1 lipca 2022 roku darmowych kont google gsuite starszej wersji

W dniu wczorajszym każdy kto jest użytkownikiem usługi starszej wersji darmowego pakietu G Suite otrzymał wiadomość e-mail o całkowitym wycofaniu usług darmowych od 1 lipca 2022 roku oraz konieczności przejścia na abonament. Każdy otrzymał wybór. Albo korzysta dalej z usługi G Suite bez przerwy i przechodzi na wersję z abonamentem, albo rezygnuje całkowicie z usługi i eksportuje wszystkie ustawienia kont.

Starsza wersja G Suite

Temat wycofania usługi G Suite Free nie dotyczy naszego serwisu Strefa Gsuite. My korzystamy z specjalnego pakietu “Google Workspace dla Korporacji” i jesteśmy jego użytkownikami, a nie usługi “Starszej wersji G Suite”. Jak rozpoznać która wersja przez google zostanie zmieniona na abonamentową? Wersja skreślona, będzie miała obowiązek płacenia abonamentów.

google workspace dla korporacji bez abonamentu i bez subskrypcji dożywotnio w strefagsuite.pl

G Suite dalej dożywotnio i bez abonamentu w Strefie Gsuite

Jest oczywiście rozwiązanie dla tego problemu i przejście do Strefy Gsuite. Jeśli jesteś już użytkownikiem starszej wersji gsuite, proces ten może trwać nawet 10 dni. Oczywiście realizujemy tego rodzaju przejścia i wiąże się to z koniecznością transferu adresów DNS domeny do CloudFlare, nadaniem nam uprawnień administracji oraz dostęp dla nas do konta administracyjnego w panelu Admin Google. Zabezpieczamy wszystkie dane, konta, pliki, dokumenty, kontakty, a następnie przenosimy je do tymczasowej zewnętrznej usługi należącej do nas. Kolejno wyłączamy całkowicie usługę “Starszej wersji Gsuite” i składamy wniosek o całkowite usunięcie domen “Starszej wersji G Suite” z rejestrów Google. Po około 4 godzinach mamy domenę usuniętą i przystępujemy do dodawania domeny w Strefie G Suite.

Przechodząc z swojego pakietu do Strefa Gsuite otrzymasz rabat 40% na usługę stworzenia konta w twojej domenie. Aktualny cennik usługi dostępny jest tutaj: na stronie zamówienia.

Koszt usługi przeniesienia jest zależny od ilości kont posiadanych w “Starszej wersji Gsuite” i wynosi:
– do 10 kont: 150,00 zł/10 kont
– do 100 kont: 400,00 zł/100 kont
– do 1000 kont: 800,00 zł/1000 kont

Dla śmiałków twierdzących, że usługi które oferujemy w Strefa Gsuite są nielegalne, darmowe itd. Nie, nie są darmowego i nie są nielegalne. Jest to specjalna wersja Google Workspace dla Korporacji wykupiona w marcu 2019 roku na podstawie oddzielnej umowy, zgodnie z którą płacimy za każdą dodaną domenę oraz za każde utworzone konto opłaty jednorazowe. W naszej bazie jest ponad 300 domen oraz 16000 kont, dlatego mamy taką, a nie inną wersję pakietu Google Workspace Enterprise.

Całkowite wycofanie usługi G Suite Free