Konfiguracja programów pocztowych

  1. Jeśli potrzebujesz uzyskać dostęp w programie pocztowym typu Microsoft Office, Mozilla Thunderbird lub wysyłać wiadomości z swojej strony/sklepu internetowego, w pierwszej kolejności zaloguj się na konto Google w aplikacji pod adresem https://mail.google.com/, a następnie przejdź do ustawień (prawy górny róg ekranu), wybierz “Wszystkie Ustawienia”, przejdź do przekazywanie POP3 i IMAP, włączy opcje z której będziesz korzystać.
  2. W przypadku Mozilli Thunderbird krok nr 3 nie jest wymagany i możesz przejść od razu do kroku numer 4.
  3. Jeśli konfigurujesz konto w Microsoft Office Outlook lub skrypt wysyłkowy na swoim serwerze, musisz otworzyć adres https://myaccount.google.com/, zalogować się na konfigurowane konto, przejść do działu Bezpieczeństwo i włączyć mniej bezpieczne aplikacje (niezalecane). Za takie uznawany jest przez Google np Microsoft Office Outlook 2016/2013/2010 i niższe wersje.
  4. Teraz wybierz ręczną konfigurację serwerów pocztowych, a następnie wprowadź swoje dane zgodnie z instrukcją dostępną pod adresem https://support.google.com/mail/answer/7104828?hl=pl dla POP3 i SMTP lub https://support.google.com/mail/answer/7126229?hl=pl dla IMAP i SMTP.
  5. W przypadku konfiguracji konta na telefonie komórkowym z systemem Android, wystarczy w ustawieniach telefonu dodać nowe konto Android, a następnie wybrać konto w organizacji Workspace, podać dane logowania i na tym koniec.
  6. Gotowe! Od teraz możesz odbierać i wysyłać wiadomości w programie Microsoft Office Outlook, Mozilla Thunderbird i innych.
Konfiguracja programów pocztowych